Інструментарій державного управління в галузі будівництва.
Ескіз недоступний
Дата
2024
Автори
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Вінниця: ТОВ «Друк». С. 140–145.
Анотація
Основними концептуальними підходами до здійснення державного регулювання в галузі будівництва, що набули останнім часом найбільшого поширення в Україні, є: ринкова дерегуляція підприємницької діяльності; децентралізація процесів управління будівництвом; інтенсифікація регіонального розвитку та надання пріоритету розвиткові місцевих громад; перехід від функціональної до проєктної системи управління; управління проєктною діяльністю на принципах ризик-менеджменту тощо.
Державні органи управління мають орієнтуватись на розвиток будівельної галузі за рахунок проведення аналізу актуальних та своєчасних даних про стан ринку, запровадження нових більш ефективних форм регулюючої політики, налагодження партнерської кооперації з суб’єктами господарювання з приводу стабілізації та подальшого економічного зростання. Інструментарієм державного регулювання відносин у сфері будівництві є сукупність злагоджених дій органів влади, що забезпечують досягнення максимальних соціально-економічних результатів у галузі та сталий розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Це досягається якістю та досконалістю сформованої територіально-локалізованої системи, яка відзначається стратегічним та тактичним плануванням, а також проведенням своєчасного моніторингу, що забезпечить конкуруючі позиції галузі будівництва на внутрішньому ринку та на міжнародній арені.
Опис
Стаття у збірнику наукових праць Климчук О., Вишнівський М. Глобальні тенденції та національні особливості публічного управління та адміністрування. Збірник матеріалів круглого столу (м. Вінниця, 22 грудня 2023 р.).
Ключові слова
державне управління, механізм, повноваження, будівництво