Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 3 з 3

Нові надходження

Документ
ЗІСТАВНЕ ВИВЧЕННЯ ГЕРМАНСЬКИХ, РОМАНСЬКИХ ТА СЛОВ’ЯНСЬКИХ МОВ І ЛІТЕРАТУР
(Вінниця: ДонНУ імені Василя Стуса, 2025)
До збірника включені матеріали Всеукраїнської наукової конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Зіставне вивчення германських, романських та слов’янських мов і літератур» (17–18 квітня 2025 р.), присвяченої дослідженню сучасних питань германських, романських та слов’янських мов і літератур. Рекомендовано аспірантам, студентам старших курсів.
Документ
Developing professional and communicative competence in future translators; key pedagogical approaches and challenges.
(Київ: НАУ, 2025) Kalinichenko, Vira; Bilous, Natalia
The modern economy demands highly qualified professionals capable of effectively carrying out their responsibilities. As globalization continues to expand and Ukraine integrates further into international structures, new priorities emerge in the training of future translators in higher education institutions. The ability to function effectively in professional environments, particularly within the aviation industry, requires translators to develop strong communicative and technical competencies. Given these demands, it is essential to outline the pedagogical conditions necessary for organizing and implementing this training process.
Документ
Intentional destruction or damage of objects of plant life as a crime under the law of Ukraine and other European countries: cross-jurisdictional analysis
(Florencia: EDITORIAL PRIMMATE SAS, 2024) Mamedova, S.; Movchan, R.; Kamensky, D.; Dudorov, O.; Holovchuk, V.
The key goal of this research paper is to analyze the specific features of legislative construction of Article 245 of the Criminal Code of Ukraine, in particular, the method of statutory reflection of the elements of the subject matter and subjective side of this criminal wrongful act used therein, and also to study the relevant European experience. This will enable to develop proposals aimed at improving the provisions of current national criminal legislation, which are intended to guarantee the protection of flora by means of Ukrainian criminal law. In the course of relevant comparative legal research and formulation of conclusions, the author used a number of different scientific methods of cognition, in particular: modeling, comparative, dialectical, systemic as well as statistical methods. A conclusion has been reached that the newer version of the criminal law norm under study should, firstly, retain criminal liability for trespass to any type of vegetation, and not only violations relating to forests, and secondly, within its framework, liability for a) encroachment not only on green spaces around settlements, along railways, but also on any other green spaces, including those not located in appropriate places; b) destruction/damage of vegetation on lands of any category from among those provided for by the Land Code of Ukraine. In addition, the authors argue that it is necessary to establish penalties for intentional and negligent destruction of flora that differ in severity, which is explained by the significantly different degree of public harmfulness.
Документ
Проблемні аспекти компенсації за пошкоджені та знищені внаслідок збройної агресії об’єкти нерухомого майна
(Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2024) Мамедова, С. М.; Ровінська, В. В.
Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, вже більше двох років супроводжується постійними ракетними та артилерійськими обстрілами території нашої держави. В результаті цього, у більшості випадків відбуваються влучання в цивільні об’єкти нерухомості, зокрема житлові багатоквартирні та приватні будинки. Такі дії агресора систематично завдають мирному населенню України значних фізичних та фінансових збитків, адже купівля нового або ж відбудова пошкодженого житла вимагають неабияких витрат. Тому державною владою України було прийнято рішення створити механізм компенсації за таке пошкодження та знищення об’єктів нерухомості, що повинно значно допомогти населенню в придбанні іншого чи відбудуванні пошкодженого житла. Проте у затвердженій процедурі було виявлено перелік дискусійних та проблемних аспектів, що можуть перешкоджати справедливому отриманню компенсації. У статті досліджено питання проблемних аспектів компенсації за пошкоджені та знищені внаслідок збройної агресії об’єкти нерухомого майна. Зокрема, аналізується правові та практичні аспекти процесу компенсації, обговорюється національне та міжнародне законодавство, яке регулює це питання, та зосереджується увага на проблеми, що виникають на практиці з можливістю реалізувати право на отримання компенсації. Особлива увага приділяється механізмам встановлення збитків, оцінки майна. Висвітлюються інструменти, які можуть бути використані для ефективного захисту прав власності та отримання відшкодування за завдані збитки в умовах збройної агресії. Метою статті є огляд правового регулювання механізму отримання компенсації за знищені та пошкоджені збройною агресією Російської Федерації об’єкти нерухомого майна та відповідних нормативно-правових актів; вивчення алгоритму дій, необхідного для її отримання; дослідження подібних міжнародних процедур та нововведеної міжнародної платформи RD4U – Реєстру збитків для України; а також виявлення і аналіз дискусійних і проблемних питань механізму компенсації, діючого в Україні, та пошук шляхів їх ліквідації.
Документ
Корпоративні звичаї як одна з форм закріплення корпоративних норм: позитивні риси та недоліки
(Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2023) Мамедова, С. М.
Стаття присвячена одному з видів джерел корпоративного права – корпоративним звичаям, що є однією з форм закріплення корпоративних норм. Оскільки роль джерел на законодавчому рівні закріплена як така, що вони застосовуються, проте у разі відсутності інших прямих приписів у нормативному акті або в договорі та не суперечності їм, тому їх аналіз є достатньо актуальним. Науковий інтерес до досліджуваної теми викликаний неабиякою важливою роллю корпоративних звичаїв у сфері корпоративного права, через регулювання ними багатогранних відносин між учасниками підприємств та визначення норм поведінки в корпоративних структурах. Незважаючи на те, що корпоративні звичаї не є письмовими правовими нормами, їх вплив на діяльність підприємств та їх учасників є значущим і непереконливим, через те, що за дотримання та слідування корпоративним джерелам корпораціями зачасту розроблена система заохочувальних санкцій, та водночас негативних за їх порушення. У пропонованій статті досліджено визначення корпоративного звичаю, його ознаки, додатково виокремлена його роль, яка полягає у їхньому вагомому впливі на організаційну культуру та способі взаємодії в межах підприємства, що вони виступають додатковою підтримкою письмових джерел корпоративного права, надаючи конкретніші рекомендації та інструкції щодо вирішення різноманітних ситуацій, а також досліджено та наведено який різноманітний вплив корпоративні звичаї можуть мати на різні аспекти діяльності компанії. Визначено їх роль, яка полягає у підтримці сталого розвитку підприємств, створенні довіри від учасників та покращенні організаційної ефективності. Водночас також виявлено негативний вплив корпоративних звичаїв на діяльність компанії, який може виникнути, якщо вони не сприяють відповідним цілям та цінностям компанії та як наслідок такі звичаї можуть призвести до негативних наслідків для підприємства в цілому, його співробітників або зацікавлених сторін. У статті також наведені способи удосконалення деяких корпоративних звичаїв. Наведені приклади самих корпоративних звичаїв