Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 3 з 3

Нові надходження

Документ
Переваги використання гідропонних установок циліндричної форми з автоматизованим процесом вирощування.
(Вінниця: Вінницький національний аграрний університет, 2023) Веселовська, Н.Р.; Луц, П.М.; Veselovska, N.; Luts, P.
У статті підіймається питання використання гідропоніки для вирощування сільськогосподарських культур в умовах сучасності – це зростання рослин при умові обмеження площі та освітлення приміщень для вирощування. Такий підхід робить можливим впровадження гідропонних систем промислових масштабів в умовах зростання населення міст і урбанізації. Вирішення питання спрощує ланцюг "сільськогосподарське підприємство – споживач" та надає можливість знизити собівартість кінцевої продукції. Проаналізовано основні сучасні способи та схеми вирощування, виявлені недоліки таких систем та запропоновано спосіб вирішення, який призведе до мінімізації витрат. Це дозволить зберегти всі переваги вирощування рослин у безґрунтовому середовищі з використанням поживних розчинів. З великого переліку варіантів гідропонних установок та різних способів розташування рослин та їх кореневих систем у процесі вирощування за показниками використання площі та витрат енергетичних ресурсів переважає саме пропоноване до застосування устаткування за технікою використання живильного шару, що перетікає у середині установки з циліндричним розташуванням рослин у комплексі. Процес вирощування при використанні такого устаткування за положенням рослин по периферії ефективно сполучає у собі майже всі переваги технології. Пропонована до застосування циліндрична роторна гідропонна система дає можливість на меншій площі покриття отримати більшу кількість посадкових місць для вирощування, ніж при вертикальному методі вирощування з застосуванням багатоярусного способу. При цьому зменшуються енергетичні витрати на застосування освітлення та досвічування. За рахунок автоматизації процесу вирощування у гідропонних системах зменшується необхідна кількість використання людської праці. Застосування сучасної комплексної системи мікроконтролерного керування, що складається з програмованих модулів керуючих окремими системами, дозволяє майже повністю автоматизувати процес вирощування і повністю виключити вплив на перебіг подій людського фактору. Отже, автоматизація в гідропонних системах є важливим кроком у напрямку підвищення ефективності та стійкості вирощування рослин у сучасному сільському господарстві.
Документ
Експериментальні дослідження силового впливу на робочі органи і приводи зернозбиральних комбайнів.
(Хмельницьк: Хмельницький національний університет, 2019) ВЕСЕЛОВСЬКА, Н. Р.; МАЛАКОВ, О. І.; БУРЛАКА, С. А.; VESELOVSKA, N. R.; MALAKOV, O. I.; BURLAKA, S. A.
Метою досліджень є вивчення динаміки навантажень на робочі органи і виконавчі механізми зернозбиральних комбайнів, використовуючи різні методики. У процесі досліджень силових впливів на робочі органи і приводи зернозбиральних комбайнів були розроблені схеми установки перетворювачів механічних величин (силових впливів) в електричні. Поряд з цим за вказаними методиками було проведено вибір застосовуваної апаратури, представлена оцінка похибок вимірювань і обґрунтування плану виконання випробувань, що забезпечують достовірність результатів. Досліджувалися зернозбиральні комбайни з гідравлічним приводом. Експериментальні дослідження силового впливу на робочі органи і приводи зернозбиральних комбайнів проводилися на полях відповідно до методик, які включали порядок проведення досліджень, вибір застосовуваної апаратури, оцінку похибок вимірювань, обґрунтування плану проведення випробувань, що забезпечують достовірність результатів, агрооцінку фону і технологічного процесу. В результаті експериментальних досліджень отримані такі параметри, як крутний момент, що діє на обертові робочі органи (молотильний барабан, мотовила і ротори зернозбиральних комбайнів, ротори, подрібнювачі кормозбиральних комбайнів, трав'яних косарок, зернові і колосові шнеки). Вимірювалися крутний момент на ведучих колесах зернозбиральних, кормозбиральних комбайнів і тракторів сільськогосподарського призначення. На підставі отриманих результатів зроблено висновок про те, що динаміка навантажень на робочі органи і виконавчі механізми зернозбиральних комбайнів в більшості випадків має нелінійний характер, а силові і енергетичні параметри зернозбиральних комбайнів в робочих режимах руху з невеликими швидкостями помітно нижчі, ніж в транспортних режимах з більш високими швидкостями, цю обставину необхідно враховувати під час проектування гідромеханічних трансмісій зернозбиральних комбайнів.
Документ
Vibration research in mobile agricultural machines.
(Вінниця: Вінницький національний аграрний університет, 2020) Iskovich-Lototskyy, R.; Veselovska, N.; Ivanchuk, Y.; Hnatyuk, O.
In this work, vibrations were investigated during loading and unloading operations of mobile agricultural machines, which are considered to be one of the most labor-intensive components of the transport process. Therefore, idle machines during carrying out operations and in anticipation of them remain quite significant, which is due to the insufficient level of mechanization of loading and unloading of cargoes on transport, with a fuzzy coordination of actions of different organizations in the overloading of loads at transport nodes and for some other reasons. The main means of mechanization are stationary and gantry cranes for containers, heavy loads and large packages, as well as means of mechanization on the railway or on the chassis of a standard mobile car or special chassis. In our opinion, the use of hydraulic impulse actuators in the production of vibration and vibration shock unloading devices is promising, due to the simplicity of construction, compactness, high energy intensity, a wide range of regulation of operating parameters and the ability to work in automated mode. In particular, a promising area is the creation of removable attachments with hydro-impulse drive for dump trucks, onboard vehicles, tractor trailers and other vehicles. For intensification of processes of unloading of a body of a trailer-dump truck of tractors the hydraulic vibrating shock device is developed. It accelerates the unloading and cleaning of the body of agricultural products. Reduced costs and reduced oversized idle tractors with unloading trailers. Therefore, the development of vibration and vibration impact equipment for use in loading and unloading operations on mobile agricultural machines and in general on transport is an urgent task.
Документ
МЕТОДИ ТА ПРИЙОМУ КОМБІНУВАННЯ РОБОЧИХ ОРГАНІВ КОМПЛЕКСНИХ ҐРУНТООБРОБНИХ МАШИН
(Хмельницьк: Хмельницький національний університет, 2023) Веселовська, Н.; Бурлака, С.; VESELOVSKA, N.; BURLAKA, S.
В роботі наведені методи, математичні моделі та алгоритми, за допомогою яких інженери та розробники можуть оптимізувати роботу ґрунтообробних машин і підвищити їх ефективність і продуктивність. Поєднання робочих органів у ґрунтообробних машинах можна оптимізувати за допомогою математичних залежностей, що призводить до підвищення якості виконання польових робіт.
Документ
Дослідження особивостей виявлення дефектів підшипників на основі вейвлет-аналізу.
(Вінниця: Вінницький національний аграрний університет, 2020) Веселовська, Н.Р.; Шаргородський, С.А.; Ялина, О.О.; Брацлавець, Б.С.
На сьогоднішній день вібродіагностичний метод досягає найвищої ефективності та технологічності для роботи технічного стану технологічного обладнання агропромислового комплексу. У той же час цей метод є одним із найсучасніших методів технічної діагностики, що вказує кінематичні склади об'єктів діагностики. Вібраційний аналіз є фундаментальним засобом діагностичного контролю підшипників. Сигнал вібрації дефектних підшипників кочення і його спектр містять характерні ознаки, по яких можна досить коректно виявити вид і місце знаходження дефекту. У момент проходження через навантажену зону підшипника кочення дефектного елемента у вібросигналі з'являється чітко виражений пік, енергетичний імпульс. Таким чином, при роботі підшипника із внутрішніми дефектами у вібросигналі з'являються характерні складові - гармоніки із власними частотами, чисельні значення яких можна розрахувати по теоретичних формулах, використовуючи геометричні розміри елементів підшипника і частоту обертання ротора механізму. У навантаженому підшипнику можна виділити чотири характерні, застосовувані для діагностики частоти – частоту зовнішньої обойми підшипника, частоту внутрішньої обойми, частоту сепаратора та частоти тіл кочення. Складність аналізу вібросигналів підшипників кочення з метою їх діагностики полягає в тому, що ознаки дефектного підшипника розподіляються на широкому діапазоні частот, мають малу коливальну енергію і носять до деякої міри випадковий характер. Крім того, вібросигнал звичайно знімається з корпусу встаткування, що містить у своєму составі підшипник, і тому містить не тільки корисну з погляду діагностики підшипника інформації, але і шум - вібрації, вироблені іншими частинами механізму. Проведений аналіз методів діагностики дефектів підшипників на основі вейвлет-аналізу їх вібросигналів дозволяє виділити найбільш перспективний напрямок, що полягає в тому, що вібросигнал підшипника розкладається на коефіцієнти за допомогою вейвлет-аналізу, після чого із цих коефіцієнтів вибираються найбільш значимі.