Методичні рекомендації
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Методичні рекомендації за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 801
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументТИПОЛОГІЯ МІЖРІВНЕВИХ ЗАСОБІВ ВИРАЖЕННЯ КАТЕГОРІЇ ДЕМІНУТИВНОСТІ В АНГЛІЙСЬКІЙ ТА УКРАЇНСЬКІЙ МОВАХ(2009) Ситенко, ОльгаСтаття присвячена дослідженню специфіки функціонально-семантичних та структурних особливостей демінутивних одиниць на матеріалі різноструктурних мов. У ній простежено структуру категорійної семантики демінутивності, проаналізовано структурнотвірні чинники категорії демінутивності на різних рівнях в англійській та українській мовах.
- ДокументТИПОЛОГІЯ МІЖРІВНЕВИХ ЗАСОБІВ ВИРАЖЕННЯ КАТЕГОРІЇ ДЕМІНУТИВНОСТІ В АНГЛІЙСЬКІЙ ТА УКРАЇНСЬКІЙ МОВАХ(2009) Ситенко, ОльгаСтаття присвячена дослідженню специфіки функціонально-семантичних та структурних особливостей демінутивних одиниць на матеріалі різноструктурних мов. У ній простежено структуру категорійної семантики демінутивності, проаналізовано структурнотвірні чинники категорії демінутивності на різних рівнях в англійській та українській мовах
- ДокументОБРАЗ ДОЛІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ХVІІІ СТОЛІТТЯ(2009) Урсані, НінаСтаття присвячена образу долі в акровіршах поетів ХVІІІ ст. у І. Бачинського, О. Падальського, І. Пaшковського, Ф. Кастевича. Автори не тільки змальовують трагедію людської долі, але висловлюють різне бачення цього поняття.
- ДокументХарактеристика інтерпретаційного поля концепту УСПІХ в українській мовній свідомості за результатами психолінгвістичного експерименту(Суми: СДПУ, 2009) Калініченко В.І.У статті розглядаються особливості психолінгвістичного експерименту як одного з провідних засобів моделювання структури концепту і пропонується характеристика інтерпретаційного поля концепту УСПІХ в українській мовній свідомості за результатами психолінгвістичного експерименту, зокрема, здійснюється побудова досліджуваного поля шляхом виокремлення когнітивних ознак концепту УСПІХ і розподілу їх за специфічними інтерпретаційними зонами.
- ДокументІнтерпретаційне поле концепту SUCCESS в американській мовній свідомості за результатами психолінгвістичного експерименту(К.: КНЛУ, 2010) Калініченко В.І.У статті стисло розглянуто методику опису інтерпретаційного поля концепту на основі результатів психолінгвістичного експерименту, побудовано та описано досліджуване поле концепту SUCCESS у мовній свідомості носіїв американської лінгвокультури. Використовуючи одержані експериментальним шляхом асоціати, автор формує за семантичним критерієм когнітивні ознаки, які розподіляються за шістьма зонами інтерпретаційного поля. Автор робить висновки про амбівалентність концепту SUCCESS в американській лінгвосвідомості, дає можливу характеристику її носіям через призму розуміння ними сутності явища успіху.
- ДокументДЕМІНУТИВНІ ІМЕННИКОВІ ПОХІДНІ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АНГЛІЙСЬКІЙ МОВАХ(2011) Ситенко, ОльгаУ статті досліджено специфіку структурних та функціонально-семантичних особливостей демінутивних похідних одиниць на матеріалі різноструктурних мов (української й англійської); розглянуто структуру категорійної семантики демінутивності; проаналізовано словотвірні чинники категорії демінутивності та продуктивність словотвірних засобів творення демінутивних одиниць.
- ДокументОБРАЗ ЖИТТЄВОГО МОРЯ У ЗБІРЦІ Г. СКОВОРОДИ “САД БОЖЕСТВЕННИХ ПІСЕНЬ”(2011) Урсані, Н.М.У статті розглядається образ життєвого моря у поетичній збірці Г. Сковороди “Сад божественних пісень”. Автором беруться до уваги лише ті тексти, в яких наявна морська символіка, або ж образи, що пов’язані з водним світом. Предметом уваги є життєве море у збірці Г. Сковороди.
- ДокументДеякі особливості інтерпретаційних складових концептів НЕВДАЧА і FAILURE (на матеріалі сучасної української та американської художньої літератури)(Житомир: Видавництво ЖДУ, 2011) Калініченко В.І.У статті здійснюється зіставний аналіз основних конституентів в структурі інтерпретаційних полів концептів НЕВДАЧА і FAILURE на основі когнітивних ознак, сформованих у результаті когнітивної інтерпретації вибраних прикладів вербалізації досліджуваних концептів у сучасних українських та американських літературних творах
- ДокументПерцептивно-образні складові концептів “УСПІХ” і “SUCCESS” в українській та англійській мовах (на матеріалі текстів сучасної художньої літератури).(Херсон : ХДУ, 2011) Калініченко В.І.Статтю присвячено розгляду актуальної для лінгвокогнітивних досліджень проблеми формування та описання образного шару концепту в межах семантико-когнітивного підходу на прикладі з’ясування та зіставної характеристики структури чуттєво-образних складових концептів УСПІХ і SUCCESS шляхом виокремлення когнітивних ознак перцептивного та когнітивного конституентів зазначених складових на матеріалі сучасних текстів української та американської літератури.
- ДокументРАЗВИТИЕ СОДЕРЖАТЕЛЬНОЙ ОБРАЗНОСТИ ИМЕНИ ГАНУС В «ТРАГЕДИИ ГОСПОДИНА МОРНА» В. НАБОКОВА(2012) Кравченко, Э.А.Исследован поэтонимогенез Ганус как процесс взаимодействия содержательной структуры имени и текста. Выявлены образные компоненты семантики онима, формирующие “эмблему личности” персонажа в поступательном движении сюжета. Определены приемы поэтики пьесы, предопределившие смысловое развертывание имени и текста.
- ДокументІМЕННА КАТЕГОРІЯ ЧИСЛА: ПЕРЕКЛАДАЦЬКІ ТРУДНОЩІ(2012) Ситенко, ОльгаСтаття присвячена дослідженню форм числа англійських та українських іменників, аналізу ізоморфних та аломорфних структуральних та денотативних ознак аналізованого граматичного явища. Особлива увага фокусується на визначенні граматичних труднощів перекладу форм числа англійських та українських іменників, розглядаються коректні способи перекладу таких граматичних форм та конструкцій.
- ДокументІМЕННА КАТЕГОРІЯ ЧИСЛА: ПЕРЕКЛАДАЦЬКІ ТРУДНОЩІ(2012) Ситенко, ОльгаСтаття присвячена дослідженню форм числа англійських та українських іменників, аналізу ізоморфних та аломорфних структуральних та денотативних ознак аналізованого граматичного явища. Особлива увага фокусується на визначенні граматичних труднощів перекладу форм числа англійських та українських іменників, розглядаються коректні способи перекладу таких граматичних форм та конструкцій.
- ДокументОбраз Б. Хмельницького в українській бароковій поезії(2012) Урсані, Н.М.Стаття присвячена образу Богдана Хмельницького в українській бароковій поезії XVII-XVIII століття. Аналізуються тексти, в яких відображено події національно-визвольної війни 1648-1654 рр.
- ДокументПОЭТИКА “ГОВОРЯЩИХ ИМЕН” В «ТРАГЕДИИ ГОСПОДИНА МОРНА» В. НАБОКОВА: ОПЫТ КОММЕНТАРИЯ ПОЭТОНИМОВ(2012) Кравченко, Э.А.Подано докази щодо дослідження поетонімогенезу в опублікованому тексті п’єси та рукопису Набокова. Виявлено ключові прийоми поетики онімів «Трагедии господина Морна». На прикладі ВІ Тременс продемонстровано специфіку “промовистих імен” драматичного твору; зазначено особливості розвитку змістовної структури імені-образу.
- ДокументРОЛЬ КОМПАРАТИВОВ С ОНИМАМИ В ФОРМИРОВАНИИ ОБРАЗНОСТИ ХУДОЖЕСТВЕННОГО ТЕКСТА(2012) Кравченко, Э.А.Проаналізовано різні структурні форми порівняльних зворотів із ВІ зі значенням уподібнення та ототожнення. Встановлено семантичні зв’язки компонентів порівняння з історико-культурними іменами та конотонімами, що зумовлюють розвиток змісту поетоніма і контексту. Доведено участь компаративів з онімами у створюванні ідейно-змістовної образності твору.
- ДокументФУНКЦІОНУВАННЯ ОСОБОВИХ ІМЕН У ТВОРАХ В. ЯВОРІВСЬКОГО(2012) Козловська, Дар’яУ статті проаналізовано вживання особових імен у романах В. Яворівського, визначено їхні стилістичні функції
- ДокументРАЗВИТИЕ СЕМАНТИКИ КОМПАРАТИВНЫХ КОНСТРУКЦИЙ С ОНИМАМИ В ХУДОЖЕСТВЕННОМ ТЕКСТЕ(2012) Кравченко, Э.А.Проаналізовано різні структурні форми порівняльних зворотів із власними іменами (ВІ) зі значенням образу дії, уподібнення та ототожнення. Встановлено семантичні зв’язки компонентів порівняння з історико-культурними іменами та конотонімами, що зумовлюють розвиток змісту поетоніма і контексту. Доведено участь компаративів з онімами у створюванні ідейно-змістовної образності твору.
- ДокументФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТ АНТРОПОНІМІЇ РОМАНІВ В. ЯВОРІВСЬКОГО(2013) Козловська, Дар’яУ статті проаналізовано функціонально-стилістичний аспект антропонімії романів В. Яворівського, визначено провідну роль стилістичної функції власних імен у творах письменника.
- ДокументАНАГРАММИРОВАНИЕ КАК ПРИЕМ ПОЭТИКИ СОКРЫТИЯ ИМЕНИ В ХУДОЖЕСТВЕННОМ ТЕКСТЕ(2013) Кравченко, Э.А.Выявлены приемы поэтики сокрытия, участвующие в формировании образности литературного произведения: аллюзии, криптонимы, псевдонимы, умышленные модификации онимов. Проанализированы аллюзии, сконструированные с помощью приемов анаграммирования собственных имен. Установлена функциональная нагруженность имен-анаграмм; указаны способы декодирования аллюзий.
- ДокументНуклеофильное раскрытие оксиранового цикла в присутствии органических оснований. Реакционная способность(2013) Швед, Е.Н.; Беспалько, Ю.Н.; Синельникова, М.А.Систематизовано дані щодо впливу природи нуклеофільного реагенту, каталізатора, структурно-температурних факторів на перебіг реакції розкриття оксиранового циклу. Особливу увагу приділено кислотноосновним взаємодіям в реакційній системі, а також можливості взаємодії між оксираном та основою. Для науковців, викладачів, аспірантів та магістрів, які працюють у галузі дослідження механізмів та реакційної здатності епоксидних сполук, а також студентів, які поглиблено цікавляться здобутками сучасної фізикоорганічної хімії.