НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ РОЗВИТКУ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В УКРАЇНІ
Ескіз недоступний
Дата
2023
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Вінниця: ВДПУ імені М. Коцюбинського
Анотація
У статті проведено комплексний аналіз чинної нормативно-правової бази України у галузі відновлюваної енергетики для розробки пріоритетних напрямів зростання частки відновлюваних паливно-енергетичних ресурсів у структурі національного енергоспоживання у контексті формування енергетичної незалежності держави та активізації євроінтеграційних процесів. Визначено, що для незалежного розвитку вітчизняної енергетики потрібно здійснити розробку дієвої законодавчої і виконавчої підтримки для визначення своїх пріоритетів у багатовекторній системі координат європейської економіко-енергетичної політики.
Розкриття еволюційного процесу становлення, розвитку та регулювання у галузі відновлюваної енергетики в Україні вказало на те, що за період незалежного існування нашої країни не здійснено повного обґрунтування оптимальних умов та шляхів переходу на державному рівні від традиційних енергоносіїв до відновлюваних джерел енергії, зокрема до споживання біопалива. Встановлено, що розроблені норми чинного національного законодавства виявилися досить загальними для того, щоб ефективно запрацював ринок біопалива в Україні. Проблема правової основи буде вирішена лише в тому разі, коли ми зможемо позбавитися правового нігілізму, який не виключає прийняття необхідних спеціальних законодавчих заходів у регулюванні біопаливного виробництва. Всі законодавчі документи, які затверджують нові програми розвитку біопаливного виробництва, мають містити чіткі норми їхнього виконання, що буде давати можливість робити висновки про їхню ефективність та конкурентоспроможність.
Опис
Стаття у збірнику наукових праць ВДПУ імені М. Коцюбинського "Публічне управління і право: історія, теорія, практика."
2023. Вип. 3. С. 18-24
Ключові слова
державне управління, відновлювана енергетика, нормативно-правова база, євроінтеграція, енергоефективність, енергетична незалежність, біопаливна індустрія, governance, renewable energy, legal and regulatory framework, European integration, European integration, energy independence, biofuel industry