ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ У СУСПІЛЬНІЙ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНІЙ СФЕРАХ УКРАЇНИ. Монографія

Вінниця «Нілан-ЛТД»
Монографія є узагальненням результатів науково-дослідної роботи науковців та магістрантів кафедри інформаційних систем управління Донецького національного університету імені Василя Стуса в межах виконання НДР «Трансформації бібліотек в глобальному інформаційному суспільстві» № держреєстрації 0119U100898. У монографії визначено основні напрями трансформаційних процесів у сучасному світі. Особливу увагу приділено аналізу суспільних і соціокультурних змін та розкриттю їхнього впливу на розвиток інформаційного суспільства. Значне місце у цьому процесі автори відводять цифровізації як ключовому механізму формування інформаційного суспільства. Наголошено на важливості досвіду роботи бібліотечних установ – одного із складників інформаційної інфраструктури, визначено їх місце у системі формування медіа- та інформаційної культури. Доведено, що зазначені якісні перетворення суспільства кардинально змінюють сутність і напрями роботи бібліотек сьогодні, що важливо розглядати у контексті соціокультурних трансформацій. Видання адресоване науковим, науково-педагогічним працівникам, фахівцям галузі культури, здобувачам вищої освіти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також усім, хто досліджує проблеми сучасних трансформацій суспільства. кардинально змінюють сутність і напрями роботи бібліотек сьогодні, що важливо розглядати у контексті соціокультурних трансформацій. Видання адресоване науковим, науково-педагогічним працівникам, фахівцям галузі культури, здобувачам вищої освіти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також усім, хто досліджує проблеми сучасних трансформацій суспільства.
Т 654 Трансформаційні процеси у суспільній та соціокультурній сферах України: монографія / О. М. Анісімова, Л. А. Ковальська, Г. П. Лукаш, О. В. Прігунов, О. С. Щербіна, Т. М. Яворська; відпов. за вип. Т. М. Яворська. Вінниця : Нілан-ЛТД, 2021. 185 с. Рекомендовано до друку Вченою радою Донецького національного університету імені Василя Стуса (протокол № 18 від 25 червня 2021 року)